Materiały zawarte w Witrynie można kopiować i przechowywać oraz drukować wyłącznie na własne potrzeby (w celach niekomercyjnych). Nie zezwalamy na jakiekolwiek upowszechnianie skopiowanych materiałów, zwłaszcza na ich zamieszczanie w innych witrynach internetowych.
O projekcie

Witryna Czasopism.pl jest przedsięwzięciem niekomercyjnym, jej celem jest pełna informacja o polskich czasopismach społeczno-kulturalnych oraz promocja tych pism – zarówno tradycyjnych, „papierowych”, jak i istniejących tylko w sieci. Rozbudowując Witrynę, chcemy stworzyć w internecie atrakcyjne i żywe miejsce, które będzie skutecznie promować ideę wymiany myśli poprzez czasopisma, same czasopisma, a także propagować zwyczaj prenumerowania czasopism.

W Witrynie Czasopism.pl zamieszczamy informacje o czasopismach kulturalnych, przedstawiamy ich profil, okładki i spisy treści kolejnych numerów (Katalog). Dane w katalogu czasopism.pl aktualizowane są na bieżąco. Nieprzerwanie od 2000 roku codziennie pojawiają się informacje o nowych numerach. Dajemy się różnorako przeszukiwać (Katalog, Zaawansowane wyszukiwanie). Informujemy o zasadach prenumeraty i ułatwiamy podjęcie decyzji potencjalnym prenumeratorom (Prenumerata), redakcjom i wydawcom czasopism umożliwiamy skorzystanie z usługi, dzięki której czytelnicy mogą opłacić prenumeratę pisma kartą przez Internet. Przeglądamy i komentujemy prasę kulturalną w autorskich felietonach, przedrukowujemy najciekawsze teksty z czasopism papierowych i sieciowych (tygodnik „Witryna”).

Zapraszamy do współpracy zainteresowanych wydawców, redaktorów i czytelników. Na uwagi i uzupełnienia czekamy pod adresem Redakcja@Witryna.Czasopism.pl.
W sprawie wolontariatu prosimy o kontakt z Agnieszka.Kozlowska@Witryna.Czasopism.pl.
Ludzie

Redaktorzy wortalu
Konrad Cezary Kęder
Agnieszka Kozłowska

Redakcja[at]Witryna.Czasopism.pl

dwutygodnik „Witryna”
Redaktor wydań
Joanna Wojdowicz
Joanna.Wojdowicz[at]Witryna.Czasopism.pl

Współpracownicy
Michał Choptiany
Łukasz Grzesiczak
Miłka Malzahn
Anna Ryguła
Małgorzata Szumna
Michał Wróblewski
Grzegorz Wysocki

Dwutygodnik „Witryna” w roku 2009 zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

program operacyjny 'promocja czytelnictwa' 2009

Miesięcznik “Showcase” („Witryna” po angielsku)
Redaktor wydań
Agnieszka Kozłowska